Tělové svíce vytváří cestu k odstraňování nahromaděných škodlivin (hlenů, bakterií, virů, otoků, plísní aj.) z těla. Teplem a energií vzniklou hořením svíce se škodliviny uvolňují a komínovým efektem (způsobeným podtlakem) jsou z těla vytahovány přes kůži ven. Hořením se ve svíčce vnitřní prostor naplní dýmem a vytvoří podtlak. Ten vytáhne dým, který se dostal na dno komína svíčky. Podtlak a takto vytvořená tahová síla protlačí dým přes pokožku do podkožního vaziva, aby tam účinná látka navázala na sebe škodliviny. Ty se usazují na studenou vnitřní stěnu svíčky. Dochází k přeměně skupenství. Svíčka tímto způsobem také napomáhá likvidaci zánětu v organismu a přispívá k celkové regeneraci těla. Zárověň se rozpouští energetické blokády, zvyšuje se množství proudící energie, a tím se spouští samoléčebný proces organismu.

Velkou předností této starověké léčebné metody je, že i zastaralé a zaschlé usazeniny rozpustí a vytáhne na stěny svíčky.
Ošetřování svíčkou má na fyzické úrovni silné uvolňující a detoxikační účinky. Na psychické úrovni rozpouští duševní napětí i strachy, pomáhá relaxovat a uklidňuje. Na mentální úrovni pomáhá odstraňovat negativní myšlenky a dává tak prostor k přemýšlení o příčinách řešeného problému.
Účinek je závislý na energetické úrovni jedince. Na děti má zpravidla silnější a rychlejší účinky, protože mají více energie a jejich organismus je méně zanesený škodlivinami.
Tělové svíce jsou vyráběny ručně a jsou speciálně energetizovány.
Základem výrobku je originální bavlněné plátno, které se při výrobě svíčky namáčí do včelího vosku. Ten tlumí plamen a prodlužuje tak čas hoření, zvýší teplotu v místě aplikace a tím zabezpečí větší účinek. Do tělových svící je přidána kurkuma. Kurkuma má silný protizánětlivý účinek, proto se tyto svíce mohou používat i při zánětlivých stavech a dodává svíčce výrazné žluté zabarvení.